برخورداری Galaxy Note 3 از یک سیستم مدیریت انرژی جدید
سه‌شنبه 19 شهریور 1392
موبايل
یکی از مزیت‌های استفاده از دستگاه‌های جدید این است که معمولاً این گجت‌ها از فناوری‌های بروز و جدیدتری استفاده می‌کنند. گلکسی نوت ۳ سامسونگ هم از این مسأله مستثنی نیست
گلکسی نوت ۳، قرار است به چیپ‌ست کوالکام QEF1100 مجهز باشد. پردازنده‌ای که علاوه بر کاهش مصرف انرژی دستگاه، حرارت تولید‌شده در زمان مصرف زیاد انرژی (مثلاً در شبکه‌های LTE) را کم می‌کند.
با تجهیز نوت‌ ۳ به پردازنده QEF1100، سخت‌افزارهای این گجت محبوب قادر به ردگیری تغییرات مصرف انرژی در فرکانس‌های رادیویی و تنظیم آن خواهند بود. این فناوری که Envelope Tracking نامیده می‌شود، در مقایسه با راه‌کار فعلی، که منبع انرژی را به طور کامل و تمام وقت ارائه می‌دهد، مصرف انرژی دستگاه را کاهش داده و در هر لحظه، آن را تنها محدود به موارد ضروری می‌کند.
کوالکام ادعا می‌کند که این فناوری مصرف انرژی را نزدیک به ۲۰٪ و گرمای تولید شده در نوت ۳ را در حدود ۳۰٪ کاهش می‌دهد.
در ابتدای کار، این فناوری تنها در مدل‌هایی از نوت ۳ وجود خواهد داشت که از شبکه LTE پشتیبانی می‌کنند؛ اما به مرور علاوه بر سایر مدل‌های نوت ۳، دستگاه‌های دیگر نیز از این فناوری بهره خواهند برد.

با آنکه برخورداری خانواده گلکسی نوت از باتری و منبع انرژی خوب یکی از امتیازهای این سری محسوب می‌شود، اما اضافه شدن تکنولوژی Envelope Tracking، باعث افزایش کارایی و عمر باتری نوت ۳ در مقایسه با رقبا خواهد شد.

مجید خنیفــر 

نظرات کاربران در مورد برخورداری Galaxy Note 3 از یک سیستم مدیریت انرژی جدید


* الزامی
* الزامی