کاهش قیمت تلویزیون های Ultra HD سونی و سامسونگ
چهارشنبه 6 شهریور 1392
صوتی و تصويری
سامسونگ و سونی هر دو از کمپانی های هستند که اقدام به ساخت تلویزیون های 4K کرده اند و اکنون تصمیم دارند تا بازار خود را گسترش دهند.
ظاهرا اولین اقدام این شرکت ها جهت جذب مخاطبین بیشتر، کاهش مبلغی از هزینه سرسام آور این تلویزیون ها است.


طبق اخبار دریافتی سامسونگ و سونی، هر دو مبلغ ۱۰۰۰ دلار از قیمت تلویزیون های خود کاسته اند. با این حساب تلویزیون ۵۵ اینچ سامسونگ در این رده، با قیمت ۴۴۹۹ دلار و تلویزیون سونی نیز با قیمت ۳۹۹۹ دلار، اکنون در اختیار مشتریان قرار می گیرند.


این دو کمپانی حتی، برای مدل های بزرگتر خود تخفیف بیشتری را نیز قائل شده اند و حدود ۱۵۰۰ دلار از تلویزیون های ۶۵ اینچ شان کم کرده اند. به لطف این کاهش قیمت تلویزیون ۶۵ اینچی سامسونگ ۵۹۹۹ دلار و دستگاه سونی نیز ۵۴۹۹ دلار عرضه خواهند شد. شایان ذکر است که این تغییر قیمت ها برای سامسونگ از یکشنبه هفته آینده و برای سونی طی دو هفته پیش روی، اعمال می شوند.


بسیار سخت است که قیمت تلویزیون های 4K را در رده به صرفه جهت خرید قرار دهیم، اما این کاهش قیمت ها سرانجام نشانه آن است که کمپانی های سازنده قصد دارند تا تکنولوژی خود را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهند. از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کرد که با وجود کیفیت تصویر فوق العاده بالای این محصولات، هنوز محتوای چندانی برای مشاهده با کیفیت 4K ساخته نشده است.


البته در این میان مشتریان سونی، گزینه های بیشتری را پیش روی دارند. با توجه به اینکه سونی، در صنعت فیلم سازی نیز دستی بر آتش دارد، دستگاه پخش کننده فیلم های Ultra HD را با قیمت ۶۹۹ دلار تولید کرده که کاربران به کمک آن می توانند اقدام به خرید و یا اجاره آخرین آثار سینمایی کنند و از کیفیت 4K آن ها لذت ببرند.

نظرات کاربران در مورد کاهش قیمت تلویزیون های Ultra HD سونی و سامسونگ


* الزامی
* الزامی