کاهش قیمت تلویزیون OLED خمیده سامسونگ و رونمایی مدلهای ارزانتر تلویزیون 4K ال جی
دوشنبه 21 مرداد 1392
صوتی و تصويری
دو شرکت کره ای ال جی و سامسونگ همیشه برای معرفی محصولاتشان با یکدیگر رقابت داشته اند.

 اما روز گذشته این دو به شکل جالبی مدلهای ارزان تر آخرین تکنولوژی تلویزیون خود را به طور همزمان معرفی کردند. سامسونگ قیمت تلویزیون ۵۵ اینچی OLED خمیده اش را کاهش داده و ال جی با قربانی کردن برخی امکانات رده بالا، مدل های ارزان قیمت تلویزیون های ۵۵ و ۶۵ اینچی 4K اش را رونمایی کرده است.


در داستان سامسونگ، این شرکت قیمت تلویزیون خمیده اش در کره جنوبی را ۳۴ درصد کاهش داده و آن را از ۱۳۵۰۰ دلار به ۸۹۱۰ دلار رسانده است. این در حالی است که پیش از این شنیده می شد قرار است این تلویزیون از اواسط آگوست با قیمت ۱۵۰۰۰ دلار وارد آمریکا شود و قرار بود دو روز دیگر شرکت وارد کننده اطلاعات تکمیلی را در این خصوص اعلام نماید.


ال جی هم مدل جدیدی (LA9650) از تلویزیون ۶۵ اینچی اولترا اچ دی خود را با قیمت ۸۰۱۰ دلار راهی بازار کره جنوبی کرده است. این در حالی است که نسخه اصلی این تلویزیون (LA9700) تقریبا ۹۸۱۰ دلار قیمت گذاری شده بود. ۵۵ اینچی تازه وارد هم ۵۳۱۰ دلار قیمت دارد که در مقایسه با مدل اصلی ۶۶۶۰ دلاری، کاهش قیمت چشمگیری داشته است.


مدل های اصلی این تلویزیون ها پیش از این در آمریکا ۷۹۹۹ و ۵۹۹۹ دلار قیمت گذاری شده بودند. گفته می شود این دو مدل جدید ال جی در آمریکا با قیمت ۶۹۹۹ و ۴۹۹۹ دلار به فروش خواهند رفت. 


این طور که معلوم است، ال جی در مدل های جدید امکاناتی چون دوربین و اسپیکر 4.1 موتوردار را که در زیر تلویزیون نصب می شد، حذف کرده است، اما همچنان رزولوشن را مانند قبل حفظ کرده و از اسپیکر 2.1 بهره برده است. این تلویزیون های جدید به ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی برای عملکرد DVR مجهز شده اند.


البته داستان درباره سامسونگ متفاوت است و به گفته تایمز کره، کاهش قیمت تلویزیون خمیده این شرکت نتیجه افزایش بهره وری خط تولید است و حتی خریداران قبلی هم تفاوت قیمت را دریافت خواهند کرد. 


اگر چه این قیمت ها هنوز برای رقابت با محصولات شرکهای چینی همچون TCL یا Seiki ، هیچ قدرتی ندارند. اما اینکه تکنولوژی OLED با چنین سرعتی به زیر ۱۰۰۰۰ دلار رسیده، موضوعی مهم و قابل توجه است.

نظرات کاربران در مورد کاهش قیمت تلویزیون OLED خمیده سامسونگ و رونمایی مدلهای ارزانتر تلویزیون 4K ال جی


* الزامی
* الزامی