همه چیزهای خوبی که موتو ایکس دارد
شنبه 12 مرداد 1392
موبايل
موتورولا، گوشی جدید خود را رسما معرفی کرد. این اولین اسمارت‌فونی محسوب می‌شود که موتورولا تحت نظارت گوگل ساخته است. حرف‌های زیادی درباره این تلفن‌همراه زده شده است.

 خوبیها و بدیهای موتو ایکس مورد اشاره قرار گرفتهاند. شاید موتو ایکس یک تلفن خیرهکننده و فوقالعاده جذاب نباشد اما ویژگیها خوب زیادی دارد.

در کنار همه ویژگیهای موتو ایکس، در ادامه به تعدادی از بهترین ویژگیهای موتو ایکس اشاره خواهیم کرد.این موتو ایکس است. تلفنی با صفحهنمایش ۴.۷ اینچی که بدنهای به اندازه آیفون ۵ دارد.

قاب پشت موتو ایکس، جنسی شبیه به لاستیک دارد.

یعنی مانند اغلب تلفنهای اندرویدی از پلاستیک ساخته نشده است.

بدنه موتو ایکس یک خمیدگی دارد که باعث میشود به طور کامل در دستان کاربر قرار بگیرد.

بر خلاف بسیاری که شرکتهای سازنده تلفنهای اندرویدی، موتورولا، اندروید موتو ایکس را زیاد دستکاری نکرده است و سیستمعامل این گجت تقریباً خام است. این یک ویژگی فوقالعاده برای کاربران محسوب میشود.

این تصویری از نحوه نمایش نوتیفیکیشنها در صفحهنمایش خاموش موتو ایکس است. موتو ایکس اطلاعات جامعی درباره پیامهای رسیده، ایمیلها، شبکههای اجتماعی و ... به کاربر ارائه میدهد. اگر موتو ایکس را از کیف محافظش خارج کرده یا آنرا از روی میز بلند کنید، این ویژگی به صورت خودکار فعال میشود.

از طریق همین صفحه میتوان جزئیات بیشتری از نوتیفیکیشن مشاهده کرد. برای مثال میتوانید متن پیامک دریافتی را مشاهده کرده یا بهبه آن پاسخ دهید و یا آنرا نادیده بگیرید.

تصویر زیر، منوی بخش نوتیفیکیشن را نمایش میدهد. البته وقتی که موتو ایکس روشن باشد.

میکروفون موتو ایکس همیشه روشن است. به این معنی شما همیشه قادر به استفاده از دستیار صوتی آن هستید، کافی عبارت «Ok, Google Now» را بیان کنید تا به کمک دستیار صوتی موتو ایکس، کارهای مختلفی از ارسال پیامکوتاه تا یک جستجوی اینترنتی را به راحتی انجام دهید.

شما میتوانید با چرخاندن گوشی یا تکاندادن، دوربین موتو ایکس را فعال کنید. برای گرفتن عکس هم میتوانید به هر جایی از صفحه ضربه بزنید. این ویژگی باعث میشود به راحتی بتوانید با موتو ایکس عکس بگیرد.

موتو ایکس ابتدا در دو رنگ سفید و سیاه عرضه میشود.

اما شما قادر به شخصیسازی و انتخاب رنگدلخواه آن نیز هستید.

رنگهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد. علاوه بر این شما قادر به انتخاب بدنه چوبی نیز هستید.

شخصی سازی چگونه انجام میشود؟

موتورولا برای اینکار وبسایت «Moto Maker» را راهاندازی کرده است.

البته تلفنهای شخصیسازی شده فعلاً فقط برای اپراتور AT&T در دسترس هستند.

اواخر امسال، موتورولا به شما امکان میدهد، موتو ایکسی با بدنه چوبی سفارش بدهید.

امکان انتخاب چوبهای تیره نیز وجود دارد. موتورولا فعلاً در حال آزمایش طرحهای مختلفی از چوب است.

موتورولا با شرکتی به نام Sol Republic، برای ساخت هدفونهایی متناسب با رنگ و جنس موتو ایکس سفارش داده شده توسط کاربران، همکاری میکند.

کمپانی Sol Republic، علاوه بر هدفونهای موتو ایکس، این اسپیکرهای بلوتوث را میسازد.

به راحتی میتوانید موتو ایکس و یا حتی اسمارتفوندیگر را با اسپیکرهای بلوتوث، جفت (Pair) کنید. کافی این دو دستگاه را به هم بچسبانید. اسپیکرهای Sol Republic میتوانند با حداکثر ۵ دستگاه جفت شوند. به این صورت به کمک دوستان خود میتوانید یک گروه دیجی حرفهای راه بیاندازید! قیمت این اسپیکرها ۲۰۰ دلار است.نویسنده:  مجید خنیفــر

نظرات کاربران در مورد همه چیزهای خوبی که موتو ایکس دارد


* الزامی
* الزامی