این 3 خودرو آینده صنعت خودروسازی را رقم می‌زنند
چهارشنبه 19 تیر 1392
خودرو
هیوندا جنسیس HCD-14، فورد اتلس و بی.ام.و i8 Spyder با اختصاص عنوان بهترین کانسپت خودروهای سال تأثیرگذارترین خودروهای 2013 در آینده صنعت خودروسازی لقب گرفته‌اند.

محبوبه عمیدی: بیش از 24 داور در کنار یکدیگر جمع شدند تا از میان 23 خودرو که امسال در نمایشگاه‌های خودرو لوس‌آنجلس، دیترویت، شیکاگو، تورنتو و نیویورک معرفی شده بودند، تنها 3 خودرو را به عنوان بهترین‌های 12امین دوره رقابت‌های «خودروهای کانسپت آمریکای شمالی» معرفی کنند. هر یک از این 3 خودرو که در یکی از سه کلاس «خودروهای کانسپت»، «وانت‌بار کانسپت» و «آماده تولید» رتبه اول را کسب کرده است، می‌تواند بیشترین تأثیر را روی خودروهای کلاس خود و تولیدات آتی صنعت خودروسازی بگذارد. جالب است بدانید در این رقابت‌ها هیوندایی موفق شد دو عنوان اول را به خود اختصاص دهد.

در رقابت میان وانت‌بارهای کانسپت نمونه‌های فورد اتلس، کیا Cross GT، نیسان رزونانس و فولکس واگن Cross Blue به عنوان بهترین‌ها انتخاب شدند. فورد موفق شد با ارائه اتلس عنوان بهترین کانسپت این گروه را به خود اختصاص دهد. این خودرو در کنار نیسان رزونانس جایزه طراحی نمایشگاه خودروی دیترویت را نیز به خود اختصاص داده بود.
نمونه‌های آماده تولیدی که به مرحله نهایی راه پیدا کردند، بی.ام.و i8 Spyder، آکورا NSX، سابورا WRX STI و تسلا Model X بودند. همان‌طور که احتمالا می‌توانید با توجه به نتایج سال‌های قبل حدس بزنید باز هم بی.ام.و اسپایدر i8 موفق شد عنوان بهترین خودرو این گروه را به خود اختصاص دهد.