نتیجه بنچمارک AnTuTu اتیو کیو سامسونگ، شکستن تمامی رکوردها
دوشنبه 3 تیر 1392
تبلت
تصور کنید که این پردازنده قدرتمند سیستم عامل اندروید را اجرا می کند، آیا می دانید معنی آن چیست؟
تبلت نوت بوک ترکیبی ATIV Q سامسونگ با رزولوشن خیره کننده صفحه نمایشش بسیاری از ما را حیرت زده کرد، این در حالیست که اتیو کیو دارای دو سیستم عامل اندروید و ویندوز می باشد. قدرت این دستگاه را یک پردازنده سری Intel Core تامین می کند. پروسسور Core i5-4200U با گرافیک یکپارچه Intel HD 4400 قلب تپنده این دستگاه می باشد. حال تصور کنید که این پردازنده قدرتمند سیستم عامل اندروید را اجرا می کند، آیا می دانید معنی آن چیست؟
این بدان معناست که می توان به اجرای بنچمارک های استاندارد اندروید پرداخت و سپس به مقایسه عملکرد بازدهی آن با یک پردازنده مبتنی بر ARM (مثلا اسنپ دراگون ۸۰۰) پرداخت. البته نتیجه مشخص است. این پردازنده اینتل که ۴ گیگابایت رم را در کنار خود می بیند به مراتب سریعتر می باشد. اگر بخواهیم دقیق تر صحبت کنیم، نتیجه بنچ مارک AnTuTu آن برابر با ۵۴۸۶۱ است.
در مقابل، دستگاهی با پردازنده اسنپ دراگون ۸۰۰ به امتیازی در حدود ۳۳۰۰۰ دست یافته است، یعنی چیپ Core i5 حدود ۶۰ درصد سریعتر می باشد.
معمولا مقایسه کمی بین یک تبلت/نوت بوک ترکیبی ۱۳.۳ اینچی با پردازنده ۲ هسته ای ۱.۶ گیگاهرتزی Core i5 اینتل و صفحه نمایشی با رزولوشن ۳۲۰۰ در ۱۸۰۰ پیکسل با یک تبلت اندرویدی صورت می گیرد، اما به هر حال خروجی این مقایسه میتواند برای علاقمندان جالب باشد.

نظرات کاربران در مورد نتیجه بنچمارک AnTuTu اتیو کیو سامسونگ، شکستن تمامی رکوردها


* الزامی
* الزامی