تاریخ عرضه و قیمت کنسول های بازی جدید مایکروسافت Xbox Series X و Series S مشخص شد
پنج‌شنبه 20 شهریور 1399
مایکروسافت سرانجام تاریخ عرضه و قیمت نسل بعدی از کنسول های بازی خود را اعلام کرد.
مایکروسافت سرانجام تاریخ عرضه و قیمت نسل بعدی از کنسول های بازی خود را اعلام کرد. Xbox Series X برچسب قیمت 499 دلار و 500 یورو خواهد داشت و از بیستم آبان ماه نیز عرضه خواهد شد. این دستگاه در کنار Xbox Series S عرضه خواهد شد که چندی پیش قیمت 299 دلاری آن فاش شده بود.
اگر در کشوری زندگی می کنید که سیستم Xbox All Access در دسترس است، بنابراین می توانید Xbox Series X و Series S را به صورت اقساط 24 ماهه با پرداخت ماهانه 34.99 و 24.99 دلار برای هر کدام، خریداری کنید.
مایکروسافت در حال گسترش پروژه Xbox All Access است و پیشنهاد های جذابی هم در آن قرار داده است. در کنار خود کنسول بازی، شما می توانید Xbox Game Pass Ultimate را نیز دریافت کنید که شامل بیش از 100 عنوان بازی ایکس باکس  مختلف از فروشگاه Xbox Store می شود که شامل عنوان های نسل آتی هم می شود. بیش از 100 عنوان بازی کامپیوتر برای کاربران ویندوز 10 نیز شامل این گیف کارت است. همچنین می توانید به عضویت EA Play هم در بیایید که شامل بیش از 60 عنوان بازی از استودیو EA و استودیو های دیگر نیز می شود. در آخر بیش از 100 بازی ابری هم در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
تا کنون چند بار راجع به هر دو کنسول جدید مایکروسافت نوشته ایم، ولی برای یادآوری می گوییم که Xbox Series X و Series S دو کنسول نسل آتی مایکروسافت می باشد. این دو دستگاه در کنار یکدیگر توسعه یافته اند و از نظر قابلیت و مشخصات فنی، وجه اشتراکات زیادی دارند. تفاوت اصلی این دو، مربوط به رزولیشن تصویر آن هاست. Series X می تواند تصاویر 4K با سرعت فریم 120fps ارائه دهد، در حالیکه Series S حداکثر رزولیشن 1440p و سرعت 120fps دارد.
به جز این تفاوت، هر دو کنسول از یک CPU استفاده می کنند ولی نسخه S کارت گرافیکی ضعیف تری دارد. هر دو نسخه حافظه های NVMe اختصاصی پر سرعت دارند ولی Series X گنجایش 1 ترابایتی و Series S گنجایش 512 گیگابایتی دارد. همچنین لازم به ذکر است که Series S فقط در نسخه دیجیتالی عرضه خواهد شد، بنابراین هر کس که بخواهد از سی دی های فیزیکی استفاده کند باید نسخه X را خریداری کند.
بنابراین مایکروسافت همه اطلاعات کنسول های خود را فاش کرده، بنابراین حالا باید منتظر باشیم تا شرکت سونی هم اطلاعات کنسول ها و قیمت  PlayStation 5 را اعلام کند.


مشاهده قیمت به روز انواع کنسول های بازی در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد تاریخ عرضه و قیمت کنسول های بازی جدید مایکروسافت Xbox Series X و Series S مشخص شد


* الزامی
* الزامی