تنها نسخه های iPhone 12 Pro سنسور ToF دریافت خواهند کرد.
یک‌شنبه 3 فروردین 1399
موبايل
تنها iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max سنسور دوربین Time of Flight 3D یا ToF را دریافت خواهند کرد.
تنها iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max سنسور دوربین Time of Flight 3D یا ToF را دریافت خواهند کرد. این اطلاعات در کد های اولیه iOS 14 پیدا شده که توسط وبسایت 9to5Mac نیز منتشر شده است.
کد به کار رفته در این نسخه جدید از سیستم عامل اپل، دو دستگاه از سه محصول بعدی این کمپانی را با دوربین ToF می خواند. این دستگاه ها با کد d5x شناخته شده اند که به سری اسمارت فون های iPhone 12 اشاره می کند، چرا که آیفون های 2019 در کد iOS 13 با کد d4x شناخته می شدند.
البته این خبر که نسخه استاندارد iPhone 12 سنسور 3D نخواهد داشت، مدتی بود که بر سر زبان ها بود ولی حالا به طور غیر رسمی تایید شده است.
سنسور ToF، شیوه ثبت سلفی توسط دوربین های آیفون ها را تغییر خواهد داد و همچنین با اپلیکیشن واقعیت مجازی جدیدی که اپل در حال توسعه برای iOS 14 است هم کار می کند.
در حال حاضر، آیفون از ادغام اطلاعات دوربین های تله فوتو و اصلی استفاده می کند تا عمق صحنه را بسنجد که با وجود ToF دیگر نیازی به این کار نیست. ToF از پروژکتور استفاده می کند تا نقاط مختلف صحنه را بسنجد و یک مدل سه بعدی از آن بسازد. به بیان دیگر، این سنسور یک نقشه سه بعدی دقیق از صحنه ایجاد می کند.
داشتن سنسور ToF همچنین به این معناست که اپلیکیشن Measure دیگر از کاربر نمی خواهد که گوشی خود را اطراف سوژه حرکت دهد تا بتواند آن را اندازه بگیرد.
همچنین کد های iOS 14 فاش کرده که iPhone 9 در بخش پشتی خود تنها یک دوربین خواهد داشت که البته برای ضبط ویدیو قابلیت ضبط صدای استریو را نیز خواهد داشت.
iPhone 9 در واقع جانشین iPhone SE است که در بدنه iPhone 8 جای گرفته است. این یعنی باید انتظار یک نمایشگر 4.7 اینچی، وجود سیستم Face ID به جای Touch ID، حاشیه های دستگاه های 2017 و یک چیپست جدید A13 Bionic را داشته باشیم. قرار بود که iPhone 9 اوایل فروردین معرفی شود و به زودی هم عرضه شود، اما این  معرفی  به تعویق افتاده است.

نظرات کاربران در مورد تنها نسخه های iPhone 12 Pro سنسور ToF دریافت خواهند کرد.


* الزامی
* الزامی