P40 Pro دو دوربین ساخت سونی و دو دوربین زوم خواهد داشت.
چهارشنبه 21 اسفند 1398
موبايل
اطلاعات جدیدی از دوربین گوشی پرچم دار جدید P40 Pro هوآوی منتشر شد
یک حساب کاربری  به تازگی در یک پست اطلاعات جدیدی از دوربین P40 Pro هواوی را فاش کرده است. گفته شده که دوربین اصلی ساختمان پشتی این دستگاه یک سنسور IMX700 با فیلتر Hexadeca Bayer ساخت سونی خواهد بود. این کلمه یونانی به معنای عدد شانزده است که احتمالا به سنسور Quad Quad Bayer است که ماه گذشته راجع به آن خواندیم و در رابطه با دو ادغام پیکسل 4 در 1 است.
این ماژول یک سنسور بزرگ 1/1.28 اینچی با رزولیشن 52 مگاپیکسلی است که بعد از یک بار ادغام پیکسل خروجی 13 مگاپیکسلی و بعد از دور دوم خروجی 3.25 مگاپیکسلی ثبت می کند که احتمالا برای حالت Night Mode خواهد بود. با وجود نام Bayer، این سنسور به جای فیلتر رنگ رایج RGGB، از فیلتر RYYB استفاده خواهد کرد.
دوربین فوق عریض cine هم از سنسور بزرگی استفاده خواهد کرد. این دوربین یک سنسور 1/1.5 اینچی IMX650 ساخت سونی با رزولیشن 40 مگاپیکسلی خواهد داشت که البته از فیلتر RGGB استفاده می کند.
جالب تر از دو مورد بالا، ترکیب دو دوربین زوم است که از یک لنز پریسکوپ با زوم اوپتیکال 10 برابری و یک دوربین تله فوتو معمولی با زوم اوپتیکال 3 برابری تشکیل شده است.


مشاهده لیست قیمت به روز و آنلاین انواع گوشی در بازار ایران

پرچمدار بعدی Huawei همچنین یک سنسور Time of Flight 3D هم خواهد داشت و در کنار آن یک سنسور دمای رنگ هم در این مجموعه قرار خواهد گرفت که به کمک ماژول های دوربین می آید. به نظر می رسد که همه این قابلیت ها برای P40 Pro Premium Edition این غول تکنولوژی چینی باشد که وجودش اوایل دی ماه تایید شده بود. گفته می شود که P40 Pro عادی دوربین پریسکوپ با زوم اوپتیکال 5 برابری خواهد داشت.
هواوی به صورت رسمی سری پرچمداران P40 را در تاریخ هفت فروردین سال آینده معرفی خواهد کرد و آن موقع می توانیم با مشخصات و اطلاعات کامل همه اعضای آن آشنا شویم. البته به جز P40 Lite و P40 Lite E که در حال حاضر معرفی شده اند و در واقع نسخه های تغییر نام یافته از اسمارت فون های موجود بازار هستند.

نظرات کاربران در مورد P40 Pro دو دوربین ساخت سونی و دو دوربین زوم خواهد داشت.


* الزامی
* الزامی