برخی از لپ تاپ های کروم بوک 2020 گوگل تا هشت سال به روز رسانی خواهند شد.
دوشنبه 7 بهمن 1398
گجت ها
امروز شرکت گوگل اعلام کرد که آپدیت های جدیدی برای کروم بوک های خود منتشر خواهد کرد که مثل آپدیت Enterprise سال گذشته، با هدف آموزش است.
امروز شرکت گوگل اعلام کرد که آپدیت های جدیدی برای لپ تاپ های جدید خود موسوم به کروم بوک   منتشر خواهد کرد که مثل آپدیت Enterprise سال گذشته، با هدف آموزش است. همچنین اعلام شد که کروم بوک های جدیدی که گوگل معرفی خواهد کرد، تا سال 2028 آپدیت های Chrome OS را دریافت خواهند کرد.

" و حالا، دستگاه هایی که در سال 2020 و بعد از آن معرفی شوند، بسته های آپدیت را برای مدت طولانی تری دریافت خواهند کرد. تبلت کرومبوکی Lenovo 10e و Acer Chromebook 712 هر دو تا سال 2028 پشتیبانی نرم افزاری خواهند شد."


به لطف مقاله ای از سوی وبسایت Android Central، حالا بهتر می دانیم که جمله بالا به چه معناست: با اینکه دو دستگاهی که در بالا ذکر شده تا سال 2028 پشتیبانی نرم افزاری خواهند شد ولی همه کرومبوک هایی که در سال 2020 معرفی میشوند، چنین مزیتی نخواهند داشت. این مزیت به پلتفرم سخت افزاری استفاده شده در آن دستگاه بستگی دارد و برخی از کرومبوک هایی که امسال معرفی می شوند، از پلتفرم سخت افزاری قدیمی تری استفاده میکنند.


مشاهده قیمت بروز انواع لپ تاپ در بازار ایران

به عنوان مثال اگر دستگاه کرومبوکی دیگری در سال آینده معرفی شود که پلتفرم سخت افزاری آن ها مثل دو کرومبوک بالا باشد، تنها هفت سال پشتیبانی نرم افزاری خواهند شد.
گوگل همچنین Admin Console را نیز بهبود داده و سرعت لود آن ها را افزایش داده و قابلیت جستجو و فیلتر سایر دستگاه ها را نیز به آن اضافه کرده است. همچنین تاریخ های Automatic Update Expiration را نیز در این دستگاه ها مشاهده خواهید کرد.
در ابتدا، اول کمپانی گوگل برای کرومبوک های قدیمی تر خود، قول انتشار آپدیت سه ساله داد و بعد ها آن را به شش سال افزایش داد تا مدارس راحت تر بفهمند که سرمایه گذاری هایشان تا چه مدتی باقی خواهد ماند.
تلاش های گوگل برای افزایش طول عمر کرومبوک های خود ستودنی است، فقط کافی است قبل از اینکه اقدام به خرید این گجت ها برای مدارس یا سازمان های خود بکنید، ابتدا نگاهی به تاریخ Automatic Update Expiration آن دستگاه بیندازید.

نظرات کاربران در مورد برخی از لپ تاپ های کروم بوک 2020 گوگل تا هشت سال به روز رسانی خواهند شد.


* الزامی
* الزامی