سامسونگ منشور های دوربین با زوم 5 برابری را برای Galaxy S20 ها سفارش داده است.
سه‌شنبه 1 بهمن 1398
موبايل
برخی از شایعات و اخبار از درون کمپانی سامسونگ، حاکی از آن است که Galaxy S20 دوربین تله فوتویی خواهد داشت که قادر به زوم اوپتیکال 10 برابری است.
برخی از شایعات و اخبار از درون کمپانی سامسونگ، حاکی از آن است که Galaxy S20 دوربین تله فوتویی خواهد داشت که قادر به زوم اوپتیکال 10 برابری است. جدیدترین سندی که در این رابطه منتشر شده اما این شایعه را رد میکند، چرا که بنابر گزارشی از کشور کره، سامسونگ برای دوربین Galaxy S20، منشور هایی سفارش داده که قادر به زوم اوپتیکال 5 برابری هستند.
این منشور ها توسط کمپانی کره ای Optron-Tec ساخته شده اند. شرکتی در گذشته منشور های Oppo Reno 10x Zoom را نیز تولید کرده است. البته لازم به ذکر است که بر خلاف نام این دستگاه، Reno 10x Zoom قادر به زوم اوپتیکال 5 برابری است.
حساب کاربری Ice Universe هم طی توییتی اعلام کرده که Galaxy S20 Ultra قابلیت زوم اوپتیکال 5 برابری خواهد داشت و با برش تصویر به زوم 10 برابری خواهد رسید. این گزینه محتملی است، چرا که سه گانه پرچمدار S20 دوربین تله فوتو 48 و 64 مگاپیکسلی خواهند داشت، این یعنی بعد از برش تصویر، عکس های 12 یا 16 مگاپیکسلی تولید خواهند کرد. همچنین گفته میشود که سامسونگ قابلیتی به نام Space Zoom نیز ارائه خواهد کرد که زوم دیجیتال 100 برابری را به ارمغان خواهد آورد.


مشاهده بهترین قیمت گوشی در بازار ایران

به هر حال، این گزارش کره ای توسط مجله The Elec منتشر شده و طبق این گزارش، کمپانی Optron-Tec منشور دوربین ها را میسازد، Acro آن ها را به ماژول زوم 5 برابری تبدیل میکند و در نهایت Samsung Electro Mechanics ماژول دوربین را تکمیل میکند و بعد از آن را به Samsung Electronics ارسال میکند.
همچنین گفته شده Optron-Tec منشور دوربین های شرکت های هواوی و Vivo را هم تامین میکند. چرا که گفته شده دوربین های تله فوتو با زوم 5 برابری، در آینده در پرچمداران بیشتری به کار گرفته خواهد شد، چرا که عرضه و تقاضا برای چنین دوربین های بالا خواهد رفت.
لازم به ذکر است که Optron-Tec تنها اجزای این دوربین های را تولید میکند و این Samsung Electro Mechanics است که محصول نهایی را تولید میکند، بنابراین ممکن است این کمپانی بیشتر سازندگانی مثل Vivo یا Oppo را به خرید محصولاتش ترغیب کند تا هواوی، چرا که این کمپانی زنجیره تامین قطعات خودش را دارد.

نظرات کاربران در مورد سامسونگ منشور های دوربین با زوم 5 برابری را برای Galaxy S20 ها سفارش داده است.


* الزامی
* الزامی