AMD در حال ساخت قدر تمند ترین پردازنده بازار با نام Ryzen 9 3950X می باشد
دوشنبه 3 تیر 1398
کامپیوتر
پردازنده جدید ای ام دی در حالی در حال توسعه و تولید است که گفته میشود با ورودش به بازار به قدرتمند ترین پردازنده بازار تبدیل خواهد شد
این CPU شانزده هسته ای سرعت کلاک حداکثری 3.7 گیگاهرتزی دارد و شرکت سازنده هم مدعی است که برای ساخت این قطعه، پروسه خاصی را طی کرده است.
ساخت یک پردازنده 16 هسته ای با سرعت کلاک 3.7 گیگاهرتزی سختی های زیادی دارد و بر اساس گزارشی از وبسایت PCGamesN، AMD هم برای تکمیل پروسه ساخت بسیار دقیق عمل کرده است. همین حساسیت و دقت زیاد در ساخت این قطعه، قیمت Ryzen 9 3950X را به 749 دلار رسانده که نسبت به برچسب قیمت 499 دلاری Ryzen 9 3900X بسیار بیشتر است.
Ryzen 9 3900X کنونی از دو رشته 8 هسته ای تشکیل شده ولی چهار هسته روی 12 هسته دیگر غیر فعال شده است. این روش، ساخت پردازنده را بسیار ساده تر از ساخت 16 هسته کامل 3950X میکند.
AMD مدعیست که پردازنده هایی که تعداد هسته بیشتری دارند، در آینده افزایش سرعت کلاک بیشتری را تجربه خواهند کرد. البته این امر به لطف استفاده از اجزایی مثل کنترل کننده حافظه و رابط I/O و گذاشتنشان در همان چیپلت 12 نانومتری محقق شده است.
چون هسته های CPU روی تکه های سیلیکونی مخصوص به خودشان هستند، میتوان تعداد هسته ها و سرعت کلاک بیشتری را به وجود آورد. AMD هم در مراسم معرفی نسل سوم پردازنده های Ryzen خود اعلام کرد "بهترین بخش های بازی برای زمانی است که بیشترین تعداد هسته را دارید."
یکی از مزیت های دیگری که این نوع چینش گزیده ای به ارمغان می آورد، پتانسیل بیشتر برای اوور کلاک کردن پردازنده است. اگر همه چیپ ها در "لاتاری سیلیکونی" برنده باشند، کاربران میتوانند قدرت Ryzen 9 3950X خود را تا حد زیادی افزایش دهند. به همین علت است که این چیپست رکورد اوورکلاک را در مراسم E3 2019 شکست


مشاهده قیمت انواع پردازنده - سی پی یو اینتل و ای ام دی در بازار کامپیوتر ایران

نظرات کاربران در مورد AMD در حال ساخت قدر تمند ترین پردازنده بازار با نام Ryzen 9 3950X می باشد


* الزامی
* الزامی