کارشناسان قیمت احتمالی آیفون های 2018 را تعیین کردند.
جمعه 26 مرداد 1397
موبايل
سال گذشته شرکت اپل با تعیین قیمت هزار دلاری برای آیفون ایکس های خود، کاربران زیادی را ناامید کرد
به خاطر همین قیمت بالا، اسمارت فون زیبای شرکت کوپرتینویی فروش کمتر از انتظاری داشت. وبسایت TrendForce در گزارشی اعلام کرده که به احتمال زیاد بهترین مدل آیفون امسال در همان رنج قیمت آیفون ایکس سال قبل باقی خواهد ماند. کارشناسان این وبسایت تایید کردند که اپل برای مقابله با فشار اسمارت فون های اندرویدی و مخصوصا قیمت مناسب برند های چینی، سیاست قیمت گذاری محصولات خود را تغییر خواهد داد.
در راستای این تغییر سیاست، شرکت اپل امسال سه اسمارت فون را معرفی خواهد کرد که دو مدل پریمیوم با نمایشگر AMOLED عرضه خواهند شد در حالیکه مدل ارزان تر از نمایشگر LCD استفاده خواهد کرد اما هر سه مدل از تکنولوژی faceID بهره خواهند برد.
مدل 6.1 اینچی که گفته میشود نمایشگری LCD دارد، جانشین iPhone 8 سال قبل خواهد بود و با افزایش قیمتی جزئی روبرو خواهد شد. کارشناسان مختلف معتقدند که ارزان ترین مدل آیفون امسال با برچسب قیمتی بین 700 تا 750 دلاری به بازار عرضه خواهد شد.
همچنین گفته میشود که این مدل به احتمال زیاد کمی دیر تر از دو مدل دیگر عرضه شود چرا که زمانبندی تولید این مدل از اواخر شهریور ماه آغاز میشود در حالیکه فرآیند تولید دو مدل بهره مند از نمایشگر AMOLED از اوایل مرداد ماه آغاز شده است
شایعات حاکی از آن است که دو مدل گران تر به ترتیب نمایشگری 5.8 اینچی و 6.5 اینچی خواهند داشت. مدل 5.8 اینچی در مقایسه با آیفون ایکس سال قبل با کاهش قیمت 50 دلاری مواجه خواهد شد و قیمتی بین 900 تا 950 دلاری خواهد داشت. از آن جایی که آیفون ایکس پارسال 1000 دلار بود، میتوان حدس زد که با معرفی آیفون 5.8 اینچی، با کاهش قیمت 100 تا 150 دلاری مواجه خواهد شد.
سرانجام، آیفون 6.5 اینچی امسال هم به احتمال زیاد با قیمت پایه 1000 دلاری به بازار معرفی خواهد شد تا مثل آیفون ایکس سال قبل با کاهش فروش مواجه نشود. همچنین گفته میشود که قلم مخصوص اپل یعنی ، Apple Pencil نیز با این مدل سازگاری خواهد داشت تا آیفون جدید به مقابله با سری Note سامسونگ بپردازد.
وبسایت TrendForce معتقد است که آیفون 6.1 اینچی و ارزان قیمت تر امسال، مدل اصلی شرکت باشد و حدود 50% از خط تولید اپل را به تسخیر خود در خواهد آورد. همچنین انتظار میرود کشور چین این مدل را با قابلیت پشتیبانی از دو سیم کارت دریافت کند چرا که با عرضه اسمارت فون های اندروید دو سیمکارته با مشخصات پرچمداران، آمار فروش آیفون های اپل در این کشور با کاهش محسوسی مواجه شده است.
گزارشاتی نیز منتشر شده که نشان میدهد اپل تولیدکنندگان خود را وادار به کاهش قیمت قطعات کرده تا حاشیه بالای سود خود را حفظ کند.

مشاهده قیمت به روز انواع  گوشی آیفون اپل در بازار ایران

نظرات کاربران در مورد کارشناسان قیمت احتمالی آیفون های 2018 را تعیین کردند.


* الزامی
* الزامی