نقد و بررسی خودرو خودروی لکسوس 2017 -Lexus NX300H F-Sport + قیمت در بازار ایران
پنج‌شنبه 20 مهر 1396
خودرو
خودروی NX 300h کمپانی لکسوس به دلیل طراحی بدنه زیبا و کابینی لوکس و همچنین، مصرف سوخت پایین، از طرفداران بیشماری در سراسر جهان برخوردار است.

خودروی NX 300h کمپانی لکسوس به دلیل طراحی بدنه زیبا و کابینی لوکس و همچنین، مصرف سوخت پایین، از طرفداران بیشماری در سراسر جهان برخوردار است. این خودرو با استایل خاص و عضلانی خود، یک شاسی بلند باکلاس و ایده آل برای آن هایی محسوب می شود که نسبت به ظاهر خودروی خود بیش از حد وسواس دارند. حال مدل 2017 خودروی شاسی بلند Lexus NX300H F-Sport اخیرا رونمایی شد و توانست به لطف مشخصه های فنی و طراحی چشم نواز خود، نگاه علاقمندان زیادی را به خود جلب کند.
 تصاویر NX 300h F SPORT  2017 Hybrid- هیبریدی
 تصاویر NX 300h F SPORT  2017 Hybrid- هیبریدی
 تصاویر NX 300h F SPORT  2017 Hybrid- هیبریدی

لکسوس قیمت این خودرو را برابر با 67 هزار و 320 دلا ر تعیین کرده است. محصولی که از موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر هیبریدی (بنزینی-الکتریکی) بهره می برد و قادر به تولید توانی معادل 197 اسب بخار و گشتاوری معادل 210 نیوتن متر است. مدل بنزینی این خودرو به موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربو مجهز شده و با قیمت 64 هزار و 400 دلار به فروش خواهد رفت. این خودرو قادر به ارائه گشتاوری معادل 350 نیوتن متر است و می تواد ظرف 7.1 ثانیه، سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر بر ثانیه برساند. این شاسی بلند لوکس همچنین به گیربکس اتوماتیک شش دهنده مجهز است.
 تصاویر NX 300h F SPORT  2017 Hybrid- هیبریدی
 تصاویر NX 300h F SPORT  2017 Hybrid- هیبریدی

به ادعای لکسوس، مصرف سوخت خودروی Lexus NX300H F-Sport در هر 100 کیلومتر برابر با 5.7 لیتر عنوان شده، اما با یک باتری 45 تا 50 کیلوگرکی نیکل-هیبریدی و دو موتور الکتریکی، این میزان مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر به 9.3 میلیمتر خواهد رسید. البته این وزن بالا، تاثیر منفی در رانندگی روزمره با خودرو نیز دارد به طوری که این مسئله در دور گرفتن های معمولی، بیشتر به چشم خواهد آمد. درواقع، مدل هیبریدی از قدرت واکنش پذیری کمتری نسبت به مدل منحصرا بنزینی برخوردار است. 
همچنین، این وزن بالا بر روی سیستم ترمز نیز تاثیر منفی می گذارد به طوری که برای ترمز گرفتن می بایست نیروی بیشتری را به پدال وارد آورد. بدین ترتیب، خودرو به طور ناگهانی و یک دفعه، متوقف خواهد شد که می تواند کمی آزاردهنده باشد.
از طرفی دیگر، راحتی در حین رانندگی در مدل Lexus NX300H F-Sport کمتر از دیگر خودروهای شاسی بلند است، علی رغم آنکه این محصول از سیستم تعلیقی آداپتیو نیز بهره می برد. تجربه رانندگی با این خودرو نشان داده که سیستم تعلیق این خودرو نسبتا سفت است به طوری که در حین برخورد با موانع، به نظر می رسد که ضربه به کل شاسی وارد می شود. 
اما با این حال، دستاورد جدید مهندسان لکسوس، از کیفیت ساخت بالا، تجهیزات پیشرفته و کابین بسیار شیکی بهره می برد که برگ برنده آن در رقابت با دیگر مدل های مشابه محسوب می شود. در کابین این خودرو، از موارد درجه یکی استفاده شده و طراحی منحصر به فرد کابین خودروهای لکسوس را می توان در این محصول نیز مشاهده کرد


مشاهده متن کامل بررسی تخصصی + قیمت روز خودرو

نظرات کاربران در مورد نقد و بررسی خودرو خودروی لکسوس 2017 -Lexus NX300H F-Sport + قیمت در بازار ایران


* الزامی
* الزامی