عینک هوشمند اپل به دوربین‌های سه‌بعدی مجهز خواهد بود
یک‌شنبه 15 مرداد 1396
گجت ها
در اواخر ماه ژوئن، یکی از تحلیلگران وال استریت عنوان کرد عینک های هوشمند اپل به زودی جایگزین گوشی های آیفون این شرکت خواهند شد
عینکی که از تکنولوژی واقعیت افزوده بهره می برد و می تواند شیوه جدیدی از تعامل و ارتباط میان کاربران را به ارمغان آورد. این تحلیلگر عنوان کرد که میزان فروش گوشی های آیفون در سال 2019 به اوج خود خواهد رسید و پس از آن به تدریج با کاهش محبوبیت در میان کاربران همراه خواهد بود.
اما به گفته دیگر کارشناسان، بعید به نظر می رسد که عینکی مجهز به نمایشگر واقعیت افزوده بتواند جای گوشی هایی همچون آیفون را که محبوبیت آن در میان علاقه‌مندان مثال زدنی است، بگیرد. با این حال، برخی منابع خبری ادعا کرده اند که عینک های هوشمند طی دو الی سه سال آینده به بازار خواهند آمد، اما از آن جایی که استفاده از تمامی قابلیت های آن ها نیازمند همگام سازی آن با گوشی های آیفون است، پیش بینی می شود که این مسئله موجب رشد چشمگیر فروش آیفون در بازار شود.
در حال حاضر، اپل تمامی تلاش خود را بر روی طراحی این محصول متمرکز کرده و در صدد است تا بتواند محصولی را به بازار عرضه کند که کاربر بتواند از طریق آن، کنترل قطعاتی همچون دوربین، سنسورها و نمایشگر گوشی هوشمند خود را در دست بگیرد و در مقابل چشمان خود آن ها را مشاهده کند.
گفته می شود که این عینک به دوربین های سه بعدی مجهز خواهد بود که این امر، شایعات پیشین مطرح شده در خصوص مجهز بودن این عینک به نمایشگرهایی اختصاصی را رد می کند. البته چندی پیش نیز یک منع مطلع در شرکت فاکس کان ادعا کرده بود که استفاده از دوربین به دلیل مصرف بالای باتری در این عینک برای اپل مقدور نخواهد بود.
گفته می شود که میکروفون هایی بر روی بدنه عینک تعبیه خواهد شد که می تواند دستورات را از کاربر دریافت کند و یا کاربر از آن برای ارتباط با دستیار دیجیتالی سیری استفاده کند. اپل به طور جدی این پروژه را دنبال می کند و اخیرا نیز چند تن از مهندسان ارشد این حوزه را برای بالابردن کیفیت عینک های هوشمند جدید خود استخدام کرده است.
هنوز زود است که بخواهیم در مورد عینک های هوشمند اظهارنظری قطعی کنیم، اما به نظر می رسد که با تلاش شرکت هایی همچون اپل، این محصول جدید می تواند زودتر از آن چه انتظار می رود، به دنیای ما انسان ها راه یابد.

لیست قیمت به روز محصولات اپل موجود در بازار ایران را اینجا ببینید

نظرات کاربران در مورد عینک هوشمند اپل به دوربین‌های سه‌بعدی مجهز خواهد بود


* الزامی
* الزامی